Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини

ЄСПЛ ВИЗНАВ, ЩО УКРАЇНА НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ НА ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ, – ІВАН ЛІЩИНА

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав відсутність порушення Україною Європейської Конвеці з прав людини прав ув’язненого Олександра Хлєбіка, мотивуючи своє рішення тим, що Україна не несе відповідальності за порушення прав людини на окупованих територіях.

Олександр Хлєбік звинувачував Україну в тому, що українські суди не розглядають апеляцію на рішення, яким позивача було засуджено до майже 9 років тюрми. Дане рішення було ухвалене ще у 2013 році одним із судів Луганської області, який нині перебуває на неконтрольованій українською владою території.

Зважаючи на те, що українська сторона, через захоплення частини своєї суверенної території терористами при підтримці Російської Федерації не має змоги отримати матеріали справи, ЄСПЛ прийняв рішення відмовити у розгляді даної скарги.

За словами Уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Ліщини, суд вперше виніс рішення на користь нашої держави мотивуючи його втратою контролю над частиною української території.

«Своїм рішенням ЄСПЛ констатував, що Україна зробила все можливе для захисту прав заявника у цій справі. Крім того, з рішення Суду витікає, що тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей визнаються такими, над якими Україна не має ефективного контролю і, відповідно, не може нести відповідальність за своїми негативними зобов'язаннями за Конвенцією щодо порушення прав людини на цих територіях», - прокоментував рішення Уповноважений.