Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини

12 Лип 2018

Заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина та Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг підписали меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації проекту Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини».

22 Чер 2018

21 червня 2018 року Міністерство юстиції подало звернення в інтересах Олега Сенцова до Європейського Суду з прав людини (далі – Європейський суд) на підставі Правила 39 Регламенту Європейського Суду щодо надання Уряду РФ вказівок стосовно утримання від вжиття будь-яких дій, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я О.Сенцова, надання представникам України, у першу чергу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Л.Денісовій, доступу до нього, а також інформації щодо стану його здоров’я.

31 Тра 2018

Міністерство юстиції України, відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», є органом,  який  відповідає за представництво  України в Європейському суді з прав людини (далі – ЄСПЛ). Також Міністерство юстиції представляє Україну у Комітеті Ради Міністрів Ради Європи, в органі, який відповідальний за контроль з боку Ради Європи із виконання рішень ЄСПЛ.

10 Січ 2018

З 4 до 8 грудня 2017 року відбудеться навчальний візит представників Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини до Європейського суду з прав людини (місто Страсбург, Французька Республіка).

06 Жов 2017

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав відсутність порушення Україною Європейської Конвеці з прав людини прав ув’язненого Олександра Хлєбіка, мотивуючи своє рішення тим, що Україна не несе відповідальності за порушення прав людини на окупованих територіях.